A magyarországi fotózás történetében sokan és sokszor fényképeztek szállodákat és vendéglőket is. Összeállításunkban régi fotók segítségével bemutatjuk a legérdekesebb magyar szállodák múltbeli pillanatait.
Egy újabb utazás története a 70-es évekből: És megint Csehszlovákia! Két év alatt négyszer is. Ez már szerelem… Ezúttal megint ketten Erzsivel utaztunk.
A 70-es évek végén szinte az egyetlen elérhető tengerpart nekünk, magyaroknak Bulgáriában volt. Ide vittem el én is az első osztályomat. Ezt mesélem most el.
2004. májusában házasodtunk össze a férjemmel, majd rá pár hétre, még az előszezonban a Tunisair Légitársasággal elutaztunk Tunéziába, a nászutunkra. Azért választottuk ezt az országot, mert az utazási iroda kínálatában eléggé egzotikusnak tűnt ez az ország, elfogadható volt az ára és mert úgy gondoltuk, nem biztos, hogy még egyszer, valaha is eljutunk Afrikába.
Azon szerencsés emberek közé tartozom, aki élete során egyszer részt vehetett a Demokratikus Ifjúsági Világszövetség által szervezett baloldali ifjúsági világtalálkozók egyikén. A 12. VIT-en Moszkvában, 157 ország 26 ezer fiatalja vett részt. A magyar résztvevők két turnusban 8 – 8 csoporttal utaztak erre a nagyszabású rendezvényre.
1976-ban diplomáztam. Barátaimmal egy nagy utazással akartuk megünnepelni, hogy sikeresen leállamvizsgáztunk. Az Express ifjúsági utazási irodán keresztül foglaltunk szállást (egyetemi kollégiumokba) és vonatjegyet (teljes útvonalra), kedvezményesen, NDSZ igazolvánnyal.
Megint egy építőtábor, egy „igazi”. Ezúttal tényleg a Szovjetunióban. Egy 20 fős ELTE-s csoport vezetőjeként és tolmácsaként vettem részt rajta.
Egy részben turista úttá változott ausztriai építőtábori történet a hetvenes évekből Bécsből, ahol magyar diákok az ottani tudományegyetem vendégszeretetét élvezhették 3 héten keresztül.