A görögországi Nafplio a Peloponnészosz-félsziget egyik leghangulatosabb és legszebb városa, amit az Argolisz-félszigeten lehet megtalálni az azonos nevű öböl partján. Körülbelül 10 km-re van Tolotól és 150 km-re Athéntól. Nafplion festői szépsége, remek szállásai, kitűnő éttermei és kulturális értékei minden évben sok turistát vonz. Jó dolog esténként sétálni egyet a város bizánci, velencei és török hangulatot árasztó utcáin.
Nafplio egy kellemes, napos és enyhe klímájú üdülőhely ami magyon népszerű a turisták és az athéni lakosság körében is. Sok egynapos vagy hétvégi kirándulást szerveznek ebbe a bájos kisvárosba, ami 1829-1834-ig a törököktől frissen felszabadított Görögország fővárosa is volt. Napjainkban inkább egy turistaparadicsom, ahol sok utazó megfordul. Lakói legfőbbképpen a turizmusból élnek, nincs nagyon más lehetőségük. Az argoliszra szervezett kirándulások remek úti célja, mivel a közelben található Argosz, Mükéné, Epidavrosz és Tripolisz. Sokan látogatják meg a kedvelt üdülőhelyről Toloból, ami alig 10 km-re van Nafpliontól. A város könnyűszerrel elérhető Athénból a is a gyakran közlekedő menetrend szerinti buszjáratok és szervezett kirándulások segítségével.
Nafplio története
A város története az ókorra nyúlik vissza. Homérosz már az Iliászban is megemlítette Naupliosz néven. Az ókorban Nauplia egy jelentéktelen kisváros volt, a római korban egyszer le is rombolták. Később a bizánciak ismét birtokba vették a természetes kikötőjének köszönhetően, Isz. 879-ben vált keresztény püspöki székhellyé a város. A 13. század során előbb a frank lovagok, később pedig a velenceiek irányították a környező területekkel együtt. A velenceiek tovább építették a várost, és alaposan megerősítették az Akronauplia erődöt. Ezen kívül cölöpök segítségével a területeket hódítottak el tengertől így bővítették tovább a várost a tenger irányába. A később épített Bourtsi szigeti erőddel a kikötő még erősebb védelmet kapott. Ezt kiegészítette az is, hogy éjjelenként a sziget és a szárazföld között egy kifeszített nagyon erős lánccal zárták be a kikötőt. A velenceiek Napoli di Romania-nak nevezték a várost, amit 1540-ben, három éves ostrom után tudtak elfoglalni a török szultán katonái. Ezután másfél évszázados békés időszak és gazdasági jólét következett a törökök alatt, majd a 17. század végén, a törökök bécsi veresége után a velenceiek megragadták a lehetőséget, és 30 évre kiűzték a meggyengült oszmán hatalmat Naupliából. 1715-ben, a környék ismét a törökök kezére került. Másodszor a görög szabadságharc során egy éves ostrom után sikerült visszafoglalni 1822-ben. 1829-től 1834-ig innét kormányozták az újjászülető Görögországot.
Nafplio főbb látnivalói:
Ókori romok, középkori várfalak, velencei műemlékek és szobrok, oszmán szökőkutak és díszes műemlék épületek csábítják el a városka látogatóit. Nafplion főbb látnivalói közül érdemes meglátogatni Bourtzit a kis erődszigetet a kikötőhöz közel. Érdekessége, hogy egészen a 1865-ig használaták védelmi célokra. A város fölé emelkedő dombon épült Palamidi erőd is érdekes program. A városból csaknem 1000 lépcsőfokon lehet felmenni az építménybe. Nafplion óvárosában a régi korok épületeiei között sétálva érdemes beülni valamelyik hangulatos helyi tavernába vagy kávézóba. Számos érdekes múzeum is található a városban, érdemes megnézni az Ouzo-Múzeumot, az ókori Archeológiai Múzeumot vagy a Néprajzi Gyűjteményt is. Az Athéni Nemzeti Galéria egy lenyűgözően szép felújított neoklasszikus épületben található. (hétfőn ingyenes). Sokan keresik fel a kis Agios Spyridon templomot is, ahol 1831-ben megölték Görögország első elnökét.
Online szállásfoglalás a Peloponnészosz-félszigeten olcsótól a luxusig:
Facebook Oldalunk
Facebook Csoportunk