Alapvető kérdések a repüléssel kapcsolatban: Hogy lehet olcsón megúszni? Mit pakoljak be? Egyáltalán mit lehet magunkkal vinni? Ezekre a kérdésekre próbálunk meg kielégítő választ adni.
A közlekedési formák legmegosztóbb és leggyorsabb formája egyértelműen a repülés, hiszen sok ember nem érzi magát jól a felhők között, ezért segítünk, hogy egy kicsit rutinosabb legyél a repülés terén.
Hogyha először repülsz, akkor találkozni fogsz azokkal az alapvető problémákkal, hogy csomó reptéri szabályt kell betartani, sok rutinvizsgálattal, na meg ugye az is aggasztó, hogy ezer méterekre vagyunk a talajtól. Sok bonyodalmat okozhat, hogy mikorra is kéne kimenni a repülőtérre.
Általában az indulás előtt két órával már érdemes kint lenni,
mert a biztonsági ellenőrzésekkel nagyon sok idő elmehet, így mindig érdemes biztosra menni. Bár a légitársaságok próbálnak ügyelni arra, hogy ezek a folyamatok minél gyorsabban meglegyenek, de akár egy kisebb gikszer is az egész folyamat időleges megállását okozhatja.
A poggyászokkal kapcsolatban is sok probléma szokott lenni, nagyon fontos, hogy indulás előtt olvassuk el a szabályzatot, ahol a pontos méretek mellett a vihető tartalmakról is szó esik. (Apropó, a csomagok súlya is számít, ezt is érdemes betartani, mert elég sok pénzünkbe fájhat, ha helyben derül ki az apró „probléma”) Ha a poggyászt előzetesen feladod, a check-innél fel kell adnod a kapunál, a kézipoggyászt meg értelemszerűen magaddal viheted, bár az társaságtól függ, hogy egyet vagy kettőt tarthatsz magadnál.
A közvetlenül a beszállás előtt nézünk szembe a check-innel, ami ismerős lehet a reptéri helyszíneken játszódó filmekből, sorozatokból, mikor a holmikat egy tálcára kell raknod, minden fémet leveszel magadról, majd besétálsz a biztonsági kapu alá, hogy lássák, hogy nincs nálad semmi veszélyes tárgy. Amikor ide érsz, akkor tényleg fontos, hogy semmi sem legyen nálad (ékszer, óra, csat, öv…stb), mert a készülék elég érzékeny, és a legkisebb tárgynál is besípol, ami elég sok kellemetlen pillanatot okoz mind neked, mint az ott dolgozóknak.
A repülőre nem lehet éles, vágásra alkalmas eszközöket felvinni, vagyis a svájci bicskát, a betyár kést, vagy a kisollót véletlenül se próbáld a kézipoggyászodba rakni. Összesen 1 liternyi folyadék lehet nálad, összesen 10db 100ml-s kis flakonban. Ez elsősorban a tusfürdőre/körömlakkra vonatkozik, de az innivalókra is ez a szabály érvényes.
A gépen meg természetesen csatold be a biztonsági övet, és várd az utazást! Remek élmény először repülni, de ha nem is nyeri el a tetszésedet, akkor is felejthetetlen élmény lesz. Nem kell izgulni, relax. Ha fent vagy, és azt tapasztalod, hogy a füled bedugult (a megváltozott légnyomás hatására), akkor ezt rágózással kompenzálni lehet. Ha pedig a gyomrodat tartod gyengének az útra, akkor a felszállás előtt érdemes lehet enni egy-két falat könnyű ételt.
Facebook Oldalunk
Facebook Csoportunk