A rajzfilmek által elhíresült Madagaszkár csodálatos élővilággal és meseszép tájakkal várja a látogatóit.
A Föld negyedik legnagyobb szigete Madagaszkár Afrikától keletre található az Indiai-óceánban. Több, mint 165 millió éve szakadt el a kontinenstől Madagaszkár, ezért azóta különleges állat és növényvilág fejlődhetett ki a hatalmas szigeten. Területe majdnem hatszorosa Magyarországénak, lakosainak száma kb. 22 millió fő. A hatalmas szigetország több európai nagyhatalmat is érdekelt, de végül a franciák gyarmatosították. A francia uralom 1897-1960-ig tartott. Érdekes módon a lakosság és a nyelv inkább délkelet-ázsiai, mint afrikai eredetű, de a 18 törzsben élő helyiek inkább eredeti „malagasyként” tekintenek önmagukra. Mindenképpen szervezett formában érdemes felkeresni Madagaszkárt, melyre néhány éve már a magyar utazási irodákon keresztül is lehetőség van.
10+1 Érdekes tény Madagaszkárról:
- Benyovszky Móric – A híres magyar gróf a 18. században került Madagaszkárra, ahol sokat tett az egymással is viszálykodó törzsek összebékítéséért, életkörülményeik javításáért. Az északi törzsek kormányzóvá utcát neveztek el róla, emléktáblája is van.
- A Tripadvisor által a világ l0 legszebb szigete közé sorolt Nosy Be területe Madagaszkár észak-nyugati partjainál található. Sokak szerint ez maga a földi paradicsom.
- A madagaszkári élővilág annyira egyedi, hogy a fellelhető fajok 80%-a csakis ott található meg. (ezeket a fajokat nevezi a tudomány endemikus fajoknak – csakis helyben élő fajoknak)
- Madagaszkár nyugati partjainál húzódik a Föld harmadik legnagyobb korallzátonya. Búvároknak és sznorkellezőknek is hatalmas élményt nyújt a fantasztikus víz alatti világ.
Utazási Tipp |
Szervezett utazások Madagaszkárra |
- Több, mint 70 lemúr faj él Madagaszkáron. A rajzfilmből is ismert makikat a lakosság nagy tiszteletben tartja. Nagy szerepük van a helyi mondavilágban is, az emberek védelmezőjeként tekintenek rájuk.
- Baobab: A földön élő 9 majomkenyérfa faj közül 6 Madagaszkáron őshonos ( 2 Afrikában, 1 Ausztráliában). A növényt 4-5000 évig is elél, a helyiek Baobabnak nevezték el. Édes termését szívesen fogyasztják a majomfélék, innét is származik az egyik elnevezése is.
- 930 orchidea fajta él Madagaszkáron
- Madagaszkáron él a Föld legnagyobb és legkisebb kaméleonfajtája is. A hatalmas Parson akár 70 centiméteresre is megnőhet, a parányi Brookesia pedig mindössze 3 milliméteres.
- Madagaszkárnak többféle beceneve is van: Nevezik evolúciós játszótérnek, lemúr szigetnek, nyolcadik kontinensnek és Vörös szigetnek is.
- Vanília: A világ össztermelésének 70%-a Madagaszkárról származik. Itt terem a legjobb minőségűnek mondott Bourbon Vanilla is.
+1 Madagaszkáron él a banánfák családjába sorolt utazók fája is, mely akár 20 méter magasra is megnőhet.
Facebook Oldalunk
Facebook Csoportunk