Tudtad, hogy honnan ered az ország neve? Hogy hány bennszülöttnek adott otthont? Ismerjék meg jobban Dél-Amerika legnagyobb országát Brazíliát!
- Az ország neve nem meglepő módon a portugál nyelvből származik, a börzsönyfa (pau brasil) szóból képződött, mivel a legelőször felfedezett területeket pont ez a növény nőtte be. A katolikus egyház is javaslatot tett a gyarmat elnevezéséhez, ami a „Terra de Santa Cruz” volt, viszont a kolonisták nem voltak elragadtatva a szent kereszt földje elnevezéstől.
- Sajnálatos, de a névadó fák miatt kezdődött el a bennszülöttek kényszermunkája, tömegek kezdték el kivágni az értékes fát, amiből színezésre alkalmas festéket lehet kinyerni.
- Az európai kolóniákkal párhuzamosan jelentősen megfogyatkoztak az őslakosok törzseinek száma – a gyarmatosítás kezdetekor 10 millióan éltek belőlük a brazil területeken, míg ez a szám ma csak 900 ezer.
- Az elhunyt rengeteg ember elsősorban az európaiak által behurcolt betegségek miatt haltak meg – ezek a himlő, influenza és a kanyaró!
- A portugálok 1500-ban léptek először brazil földre, de a területeket gyarmatosítása csak három évtizeddel később, 1534-ben kezdődött meg.
- A portugálok hozzáállása is megváltozott a bennszülöttekkel kapcsolatban, míg az első években az „édenkertben élő ártatlan gyermekekhez” hasonlították őket, addig rövidesen az állam és az egyház ellenségeivé váltak.
- A humanitárius feladatokat a jezsuiták látták el, alternatívát kínálva azoknak az őslakosoknak, akik hajlandóak voltak megérni és szerették volna elkerülni a kényszermunkát.

- 1530 és a 17. század között a cukor volt Brazília bevételi forrása, és a világ legjelentősebb cukortermelőjévé vált. Viszont sok munkaerőre volt szükség, ezért Afrikából rabszolgák tízezreit hurcolták be.
- A korai években a portugál uralkodó 15 adminisztratív részre bontott, egyszerűen bérelhető területként tekintett Brazíliára. Ez később tragikus véget ért mert 13 bérlő csődbe vitte saját területét, hogy végül 1549-ben visszavette azt.
- A 17. században kaptak rá a felfedezők Brazília teljes feltérképezésére, akik csoportokba tömörültek utaztak át az esőerdőkön, hogy megismerjék azt.
Facebook Oldalunk
Facebook Csoportunk